Jakie gładzie stosujecie?

Stosujemy gładzie polimerowe. Dlaczego? Gładzie polimerowe
w porównaniu z gładziami gipsowymi i cementowymi różnią się znacznie większą elastycznością. Warto je więc stosować na tak zwane podłoża trudne, czyli ściany, które ulegają niewielkim ruchom konstrukcyjnym albo takie które się nagrzewają. Są też odporne na wilgoć.

Gładzie gotowe czy sypkie?

Gładzie gotowe są pod każdym technicznym względem lepsze od gładzi sypkich. Europa stosuje już tylko gładzie gotowe. Gładzie sypkie są trochę tańsze od gładzi gotowych. My nie stosujemy gładzi sypkich ze względu na dużą różnicę jakości jaką oferują w porównaniu do ceny.

Jak wygląda zabezpieczenie mieszkania przed szpachlowaniem?

Przed przystąpieniem do gruntowania i szpachlowania demontujemy osprzęt mieszkania oraz zabezpieczamy folią samoprzylepną drzwi i okna.

W jakim celu gruntuje się ściany i sufity przed szpachlowaniem?

Gruntowanie ścian przed szpachlowaniem pozwala na wyrównanie chłonności podłoża, wzmocnienie go, a jednocześnie poprawienie przyczepności warstwy gładzi.

Ile trwa szpachlowanie mieszkania 50m2?

Samo szpachlowanie dwukrotne małego mieszkania trwa 1 dzień. Natomiast prace dodatkowe takie jak: zabezpieczanie mieszkania, gruntowanie, szlifowanie ścian i sufitów, sprzątanie trwają dodatkowe 2 dni. Łącznie prace trwają około 3 dni robocze.

Jaki jest czas schnięcia gładzi?

Czas schnięcia jest uzależniony od warunków pogodowych oraz pory roku. Średnio gładź schnie od 3-7 dni. Dysponujemy osuszaczami powietrza, która są w stanie osuszyć pomieszczenie nawet w 1 dzień roboczy.

Czy gładzie wyrównają krzywe ściany?

Nie! Gładzie służą do gładzenia. Tynki i masy szpachlowe służą do poziomowania. Gładź bez względu na jej rodzaj przeznaczona jest do wykonywania najcieńszej warstwy wykończeniowej, decydującej o ostatecznej gładkości i wyglądzie powierzchni. Służy przede wszystkim do wygładzania niewielkich nierówności ścian lub jako warstwa wykończeniowa chropowatych tynków.

Jaki jest koszt położenia gładzi?

Na koszt składa się suma metrów kwadratowych ścian do obrobienia i cena usługi z materiałem. Cena usługi z materiałem dostępna jest w naszym cenniku.
Liczba metrów ścian i sufitów w przybliżeniu będzie zbliżona do powierzchni mieszkania x 3. Np. mieszkanie o powierzchni użytkowej 100m2 x 3 = 300m2 (ściany i sufity).
Jest to wartość przybliżona dla zorientowania się w przybliżonych kosztach.

Czy udzielacie gwarancji na szpachlowanie?

Tak. Udzielamy 2 lat gwarancji.

Czy zapewniacie ubezpieczenie OC na wypadek nieprzewidzianych wypadków?

Tak! Jest to bardzo ważne. Jako profesjonaliści musimy być przygotowani na wszystko. Odpukać. Opłacamy polisę OC gdyby coś niekorzystnego stało się naszemu klientowi. Fundusz ubezpieczeniowy gwarantuje kwotę do 100tyś zł na okoliczność zaspokojenia roszczeń. Z nami możesz czuć się bezpiecznie.

Co to jest akrylowanie?

Akryl ma bardzo szerokie zastosowanie – dobrze współpracuje z różnymi materiałami. Stosujemy go między innymi przy połączeniu na styku płyt g/k w systemie suchej zabudowy, zamaskowanie szczelin między ścianami, a ościeżnicą, parapetami czy listwami przypodłogowymi oraz uszczelnienia wokół ram okiennych. Usługa jest dodatkowo płatna. Cena akrylowania znajduje się w cenniku.

Jak gruba jest warstwa gładzi?

Dwukrotne położenie gładzi to warstwa o grubości około 3 mm.

Czy wykonujecie inne prace wykończeniowe oprócz gładzi?

Tak, ale nie mamy ich w cenniku. Możesz zapytać o inne prace podczas wykonywania usługi. Jeśli tylko czas pozwoli jesteśmy w stanie wykonać inne prace wykończeniowe. Mamy do tego niezbędne profesjonalne narzędzia i doświadczenie.

Co musi zapewnić zleceniodawca przed przystąpieniem do usługi?

Prąd i wodę oraz miejsce na odpady.
Tynki przed nałożeniem gładzi muszą być suche. dysponujemy osuszaczami, które mogą proces osuszania przyspieszyć i zapewnić odpowiednią suchość ścian przed szpachlowaniem.

Co różni szpachlowanie natryskowe od ręcznego?

Podczas ręcznego szpachlowania nie jest możliwe tak precyzyjne nałożenie surowca. Jedynie natrysk z agregatu do szpachlowania jest w stanie dotrzeć we wszystkie nawet niewidoczne gołym okiem miejsca. Za pomocą agregatu do szpachlowania natrysk odbywa się w sposób równomierny daje to duże oszczędności w materiale wykorzystywanym do szpachlowania ścian – nawet do 30%.